nase-sluzby

VAŠE DOTAZY

Onemocnění Vás zaskočilo?  Nevíte si rady? Obraťte se na nás. Napište nám svůj dotaz 




Váš dotaz:

Dnes mi byla CT potvrzeno, že na slinivce mám útvar o velikosti 37x37x30 mm. Mám si najít chirurgickou kliniku a požádat o upřesnění dg a léčby. Po brouzdaní na internetu jsem zjistila, že mám před sebou maximálně 8 měsíců života v bolesti.................

Poradíte, jak zvládat svoji situaci? A kam jít na jaké pracoviště. Nemám žádné reference a jsem v Praze.


Naše odpověď:

Dobrý den, Heleno,
děkuji Vám za Váš dotaz a také za projevenou důvěru. Je mi velmi líto, v jaké se nacházíte situaci.  Ráda bych Vám alespoň touto cestou nabídla pomoc.

Naše organizace bohužel nedisponuje seznamem zdravotnických zařízení ani kontakty na lékaře, takže Vám nejsme schopni doporučit vhodnou chirurgickou kliniku pro Vaše potřeby. Jednou z možností by bylo obrátit se v této otázce buď na lékaře, který Vám nemoc diagnostikoval, nebo na Vašeho obvodního lékaře.

Ve Vašem dotazu zmiňujete, že byste stála o pomoc se zvládáním své situace. Určitě je dobře, že se zajímáte o možnosti podpory, a že jste se rozhodla se svými těžkostmi svěřit. Vzhledem k tomu, že z Vašeho dotazu nejsem schopná rozpoznat, co přesně byste v tuto chvíli nejvíce potřebovala, považuji za přínosnější si o všem pohovořit v osobním kontaktu. V těžké situaci, jakou právě procházíte, může být užitečné mít možnost mluvit o svých starostech a obavách s dalším člověkem, který Vám pomůže hledat sílu a zdroje ke zvládání těžkostí. V rámci odpovědi na Váš dotaz bohužel není možné poskytnout plnohodnotnou psychickou podporu ani konkrétní rady, jak celou věc zvládat. Ráda bych Vám nabídla možnost využít psychoterapeutickou péči v našem sdružení. V případě zájmu se Vám bude věnovat některá z našich zkušených terapeutek, která s Vámi přesně probere, co byste potřebovala, a domluví se s Vámi na společné zakázce. Terapie probíhá buď ambulantně v našem centru na Praze 3 nebo přes Skype. Služby jsou hrazené z grantů a sponzorských darů, klienti platí pouze manipulační poplatek ve výši 100 Kč za sezení v délce 50 minut.

Píšete, že jste si zjišťovala na internetu informace o prognóze - z vlastní zkušenosti doporučuji internetové příspěvky nečíst, mohou být často nepřesné nebo zavádějící. V případě otázek je vhodnější ptát se přímo lékařů, kteří Vás mají v péči. Informace na internetu jsou obvykle obecné a nemusí odpovídat situaci konkrétního člověka, která je vždy individuální.

Pokud byste měla zájem o psychoterapii, prosím, ozvěte se nám a domluvíme se na termínu setkání. Můžete nás kontaktovat buď na emailu petrosova@gaudiaprotirakovine.cz nebo na telefonu 774050178, případně opět přes kontaktní formulář na našich webových stránkách.

Za celý tým Gaudia proti rakovině Vám přeji hodně sil.

Se srdečným pozdravem, PhDr. Barbora Šonová

 

KONTAKTUJTE NÁS


code



TOP